PostWysłany: Pon 12:49, 21 Lip 2008    Temat postu: Nr 142

- Najładniejsze bramki 1 kolejki II ligi
- ”11” 1 kolejki II ligi

Podsumowanie 1 kolejki II Ligi PES6

Arsenal – Valencia 4-1 Torres 8',28', Adriano 40', Gilberto 90' - Villa 37'

Fantastyczne spotkanie na Emirates Stadium zobaczyli wszyscy kibice na nim zgromadzeni. Arsenal Londyn był zespołem zdecydowanie lepszym od gości z Walencji. Już po pierwszych 10 minutach wiedzieliśmy kto będzie dyktował warunki w tym spotkaniu, gospodarze niesieni fantastycznym dopingiem już w 8 minucie zdobyli bramkę za sprawą Fernando Torres który 20 minut później ponownie wpisał się na listę strzelców. Z każdą minutą przewaga Arsenalu rosła, jednak to goście zdobyli bramke w 37 minucie strzałem zza pola karnego Tomka Kuszczaka pokonał David Villa i było 2-1. Bramka ta zadziałała na gości jak płachta na byka i szybko zdobyli kolejną bramkę, za sprawą Adriano który wbił piłkę do siatki po fantastycznym zagraniu Arktosa. Druga połowa niczym nie różniła się od pierwszej nadal atakował Arsenal ale bramka padła dopiero w doliczonym czasie gry, gdy po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Gilberto i pokonał bezradnego dziś Canizaresa.

Roma – Porto 0-0

Bez bramek w Rzymie lecz spotkanie nudne niebyło. Już w 2 minucie spotkania Brazylijczyk Mancini po brutalnym faula na Andersonie ujrzał czerwoną kartkę, to wydarzenia nie odmieniło jakoś losów spotkania które było bardzo wyrównane. Wiele żółtych kartek jest oznaka ostrej gry, w tym spotkaniu nikt się nie oszczędzał i każdy walczył do ostatniej minuty.

Sevilla – Ajax 0-0

Kolejne bardzo wyrównane spotkanie nie przyniosło rozstrzygnięcia. Troche lepsze wrażenie pozostawił Ajax, goście grali rozważniej a ich ataki były bliższe celu. Piłkarze ze stolicy Andaluzji mieli zaprezentować nową jakość zmieniona taktyka przez trenera Arktosa nie przyniosła jednak oczekiwanych rezultatów i na start rozgrywek remis może za tydzień będzie lepiej??

- Gabri 6,5

Saragossa – Villareal 4-1 Nihat 58', Quaresma 63', Inzaghi 68'87', - Stankovic 83'

Najsłabsze spotkanie ze wszystkich meczów II – ligowych aż do 58 minuty. Wtedy piłkarze z Zaragozy pokazali co to jest gra w piłkę nożną, w 58 minucie reprezentant Turcji Nihat pokonał Viere ładnym strzałem głową. W 63 minucie mieliśmy już 2-0 piękna akcja Quaresmy i GOLLLL.
Jakby tego było mało faulu w polu karnym dopuścił się Sorin a jedenastkę na bramkę zamienił Inzaghi. Villareal niepoddał się tak łatwo i rzucił się do szaleńczych ataków niestety brakło im szczęścia, bramkę dopiero w 83 minucie zdobył Dejan Stankovic jednak zabrakło czasu. Co gorsze Żółtą Łódź dobił Inzaghi i wtedy naprawdę poszła na dno……

PSV – Newcastle 3-2 Gilardino 18',68',84' - Martins 21',73'

W Eidhoven na Philips Stadion spotkanie beniaminków. PSV przed spotkaniem uznawane było za faworytów wiele mówiło się o walkowerze na korzyść tej drużyny ostatecznie jednak do spotkania doszło. Gospodarze grali lepiej byli o wiele bardziej zdeterminowani aby dobrze pokazać się swoim fanom. W 18 minucie bramkę zdobył Gilardino, jednak 3 minuty później było już 1-1 gdyż Obafemi Martins pokonał Gomesa. Kolejna bramka dla PSV to znów doskonały strzał Gilardino, jednak znów przypomniał o sobie Martins który wyrównał w 73 minucie. Jednak piłkarze trenera Daniel nie poddawali się i nadal atakowali co przyniosło zamierzony cel w 84 minucie po raz trzeci w tym spotkaniu trafił wypożyczony z Milanu Gilardino i dał 3 punkty swojej nowej drużynie.