PostWysłany: Śro 7:42, 23 Lip 2008    Temat postu: Nr 143

- "11" 1 kolejki LM

Podsumowanie 1 kolejki LM

Grupa A

AC Milan – Bayern Monachium 1-2 Cisse 54’ – El Gollo 8’, Giuly 14’

Mała sensacja w Mediolanie goście z Bawarii pokonali nie pokonanych w rozgrywkach ligowych piłkarzy Milanu. Znakomity początek spotkania w wykonaniu piłkarzy Bayernu już w 8 minucie powracający do znakomitej El Gollo który 6 minut poźniej asystował przy bramce Ludovica Giulego. W dalszej części spotkania Milan zaczynał zdobywać przewage jednak goście bronili się bardzo dobrze. Kontaktową bramkę dla Milanu zdobył Djibril Cisse jednak było to zamało.

Tottenham – Real Madryt 1-0 Julio Cruz 30’

Mega sensacja w Tottenhamie!! Koguty w rezerwowym składzie ograły mistrza kraju Real Madryt !!!! Od początku to gospodarze nadawali ton temu spotkaniu, mimo że nie grali porywająco w 30 minucie Julio Cruz pokonał bezradnego Casillasa. Od tej chwili nic się nie zmieniło Real grał fatalnie, akcje królewskich rozbijały się na obronie gospodarzy. Tottenham miał okazje podwyższyć wynik jednak dobrze dysponowany Casillas uchronił Los Merengues przed stratą kolejnych bramek.

Chelsea – Inter 0-0

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie zawiodło kibiców. Chelsea nadal bez zwycięstwa w tym sezonie, a Inter po raz kolejny pokazał ładną piłkę. Atak Gudjohnsen – Saha tym razem bramek nie dał jednak gra Interu wyglądała bardzo ciekawie. W pierwszej połowie goście z Mediolanu powinni objąć prowadzenie jednak ani Saha ani Gudjohnsen nie mogli się przełamać. Druga połowa to dominacja Chelsey jednak bramek na Stamford Bridge nie ujrzeliśmy.

Juventus – Valencia 2-0 Larsson 45+2,90+1

Pierwsza wygrana Juventusu w tym sezonie, warto było czekać bo jej styl był powalający. Piłkarze Starej Damy od samego początku zdominowali to spotkanie jednak bramki zdobywali w doliczonych czasach gry. Dwukrotnie uczynił to Henka Larsson który powraca do swojej dawnej formy. Piłkarze z Valenci niemieli nic do powiedzenia i nie sprawiali wielkich kłopotów piłkarzom Juventusu.

Liverpool – Arsenal 1-0 Zenek 68’

W pojedynku dwóch angielskich ekip lepszy okazał się obrońca trofeum Champions League FC Liverpool. Pierwsze połowa spotkania bardzo nudna żadna z ekip nie stworzyła sobie żadnej sytuacji bramkowej. W 45 minucie dramat dla Liverpoolu VdV poważnie kontuzjowany znoszony na noszach nie wrócił na boisku. Zmienił go Zenek który jak do tej pory jest rozczarowaniem sezonu. Jednak nie tym razem druga połowa to popis Zenka uwieczniony piękną bramką w 68 minucie.

Celtic – Roma 0-0

Mistrz Szkocji Celtic podejmował AS Rome. Spotkanie rozczarowało widzów, ponieważ w przeciągu 90 minut nie ujrzeliśmy żadnej sytuacji bramkowej !! Bramkasz Celticu Van der Sar chyba ani razu nie dotkną piłki, bramkarz gości także niemiał wiele roboty.

Manchester – Barcelona 2-0 Rooney 28’, Patrick 48’

Pierwsza wygrana Czerwonych Diabłow w tym sezonie, jednak bardzo ważna bo w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Trener Barcelony zszokował cała piłkarską Europe zabierając do Manchesteru drugi garnitur swojego zespołu. Jak powiedział poźniej chciał dać jak najwięcej czasu podstawowym graczom przed ligowym starciem z Realem Madryt. Sensacji niebyło Manchester gładko pokonał rezerwy Barcelony i może cieszyć z 1 miejsca w grupie. Bramki zdobywali Rooney z rzutu karnego w 28 minucie. Oraz Patrick po ładnej indywidualnej akcji pokonał debiutującego w tym sezonie Valdesa.

Lyon – Porto 3-0 Malouda 21’, Juninho 63’, Keane 83’

Na Stade Gerland lepsi okazali się gospodarze. Od samego początku zdominowali to spotkanie. Już w 21 minucie padła pierwsza bramka dla gospodarzy za sprawą skrzydłowego Maloudy. W pierwszej połowie więcej bramek niebyło mimo tego że było kilka klarownych sytuacji, najlepszą z nich zmarnował Helder Postiga który trafił w poprzeczkę. W 63 minucie było już 2-0, rozgrywający Lyonu Juninho Pernambucano zdobył przepiękną bramkę z rzutu wolnego. Po tej sytuacji spotkanie znacznie straciło tempo, aż do 83 minuty wtedy piękne podanie Juninho wykorzystał Keane i mieliśmy 3-0.