PostWysłany: Śro 18:44, 16 Lip 2008    Temat postu: Nr 140

- Podsumowanie 2 kolejki I Ligi PES6
- ''11'' 2 kolejki I ligi

Podsumowanie 2 kolejki I Ligi PES6

Real Madryt – OL Lyon 2-0 Nedved 20’, Eto’o 56’

Od początku stroną dyktującą warunki byli goście. Szczególnie dobrze zaprezentował się w tym meczu Pavel Nedved, który rządził i dzielił w środku pola. Systematyczne ataki Blancos były co raz to groźniejsze, aż w końcu w 20 minucie meczu Nedved po pięknej wymianie piłki z Pirlo i Eto'o, w pakował piłkę z 7 metrów do bramki. Ataki Królewskich nie zmniejszały się i nadal były bardzo groźne. Doskonałą okazję w 36 minucie meczu zmarnował Eto'o, który z 5 metrów nie trafił w bramke, lecz jak mówi stare polskie porzekadło co się odwlecze to nie uciecze i w 56 minucie to właśnie Eto'o wpakował piłkę do siatki bezradnego Coupeta. Do końca spotkania było jeszce 30 minut a dogodne okazje marnowali Eto'o, Szewa i Roni lecz wynik nie uległ zmianie.

Manchester United - Tottenham Hotspur 0-0

Ciekawe lecz bez fajerwerków spotkanie na Old Traford. Od samego początku do ataku ruszyli gospodarze jednak nieskutecznie, wiele sytuacji nie wykorzystał Roney a i C.Ronaldo niemiał swojego dnia. Tottenham zaś realizował plan trenera Zenka i konsekwentnie dążył do cennego remisu na stadionie vice mistrzów I ligi PES6.

Barcelona – Chelsea 2-1 Raul 17’,66’ – Van Nisterlooy 4’

Świetne widowisko na Camp Nou zobaczyli wszyscy widzowie na stadionie jak i przed telewizorami. Już w 4 minucie bramkę dla gości z Londynu zdobył niezawodny RvN po ładnej akcji Lamparda, Holender wystawił nogę i piłka wpadłą do siatki bezradnego Hubera. Barcelona od razu rzuciła się do szaleńczych ataków i już w 17 minucie kapitan Barcy Raul pięknym strzałem głową pokonał Petra Cecha. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa to znów szaleńcze ataki Barcelony które przyniosły zamierzony cel w 66’ ponieważ znów pięknym strzałęm głową Petra Cecha pokonał Raul. Do końca tego spektaklu bramek nie ujrzeliśmy.

Milan – Juventus 1-0 Cisse 42’

Na San Siro gościem Milanu byli piłkarze Starej Damy. Juventus Turyn zespół który celował w mistrzostwo odniósł dwie porażki w dwóch pierwszych spotkaniach. Juve nie gra źle, niestety jak by się wydawało ich podpora wielki Gigi Buffon zawodzi 3 bramki stracone przez Juve w tym sezonie można zapisać na konto włoskiego bramkarza. W Mediolanie powtórzył się katastrofalny błąd z Turynu gdzie Włoch podał piłke Raulowi teraz uczynił to samo lecz tym prezentem obdarzył Djibrila Cisse. Mecz stał na wysokim poziomie piłkarze obydwu ekip atakowali jednak nic niewychodziło z tych ataków i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

- Brown 6,0

Inter Mediolan – Liverpool 2-3 Gudjohnsen 82’, Saha 87’ – Cordoba(sam) 18’, Trezeguet 29’,90’

Kolejne spotkanie na San Siro tym razem lepsi byli przyjezdni. Mecz pomiędzy Interem a Liverpoolem był bez apelacyjnie najlepszym widowiskiem sezonu. Piłkarze Interu jak i Liverpoolu atakowali bezustannie, jednak to przyjezdni okazali się lepsi. Najpierw po strzale Kuyta piłkę wbił do własnej siatki obrońca Interu Ivan Cordoba, chwilę później mieliśmy 0-2 bo swoją premierową bramkę w Liverpoolu zdobył David Trezeguet. Mimo tego mecz nie stracił tępa i obie drużyny nadal grały jak z początku spotkania. Mecz zmierzał ku końcowi i nic niezwiastowało aby Liverpool pozwolił sobie na stratę bramki, aż tu nagle Gudjohnsen trafił do bramki Friedela, 5 minut później Friedel znów pokonany !!! niezawodny Saha wyrównuje, jednak szczęście Interu trwało bardzo krótko bo drugą bramkę zdobył David Trezeguet.

Celtic – Bayern 2-0 Żurawski 6’, Ronaldo 14’

Jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań nie zawiodło. Szybko po pierwszym gwizdku To Celtic ruszył do ataków co udokumentował bramką już w 6 minucie pięknym strzałem z za pola karnego popisał się Maciej Żurawski. Wtedy inicjatywę przejeli goście w 13 minucie Van der Sara uratowała poprzeczkę a gospodarze odpowiedzieli na to kontrą z której padła druga bramka a strzelcem gola został niezawodny Ronaldo. Po tej bramce Bayern jakby się załamał i nie miał siły odpowiedzieć na dwie bramki gospodarzy. Do końca meczu nie było już groźnych sytuacje, a Celtic kontrolował grę.