PostWysłany: Wto 18:52, 11 Lis 2008    Temat postu: Nr 5

A w nim:
- "Podsumowanie 1 kolejki Ligi
- "11 kolejki"

Podsumowanie 1 kolejki Ligi:

Na Stadio Olimpico w Turynie tamtejszy Juventus podejmował faworyzowaną Barcelonę. Mecz przebiegał pod dyktando Barcelony, jednak pierwsza bramka padła dopiero w 81 minucie. Czerwona kartkę za faul na Eto'o za brutalne wejście od tyłu dostał Zebina, gracz ten został zawieszony na 2 mecze. Jedyną bramkę zdobył Samuel Eto'o który fenomenalnym strzałem z 20 metrów z woleja pokonał Buffona.
W meczu Interu Mediolan z Chelsea Londyn padł remis 1:1, pierwszą bramkę już w 12 minucie spotkania zdobył Ibrahimovic. Stadion zamilkł tuż po przerwie gdy bramkę wyrównawczą strzelił Drogba. The Blues wywieźli z Mediolanu cenny punkt.
Inny faworyt ligi AC Milan pokonał szczęśliwie Valencie 1:0, po perfekcyjnie wykonanej przez Ronaldinho "jedenastce". Zespół Blanco jeśli poważnie myśli o zdobyciu mistrzostwa powinien grac bardziej ofensywnie.
Wielki hit 1 kolejki derby Anglii Liverpool kontra Manchester. Pierwsza połowa na remis, z znakomitymi szansami na bramki dla Liverpoolu, bardzo dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy Edwin van der Saar. Po przerwie Czerwone Diabły strzeliły dwie bramki obie autorstwa Rooney'a.
Na koniec pierwszej kolejki na Emirates Stadium, zagrały dwa nieobliczalne zespoły. Na prowadzenie gości wyprowadził po fenomenalnej akcji, którą można zaliczyć do bramki kolejki, po wrzutce Raula Garcii piłkę zdobył Sergio Ageuro i w stylu "Zidane'a" obrócił się z piłką i pokonał bezradnego Manuela Almunie. Po przerwie Atletico nadal atakowało co udokumentowali zdobyciem 2 bramki, po rykoszecie szczęśliwie do bramki piłkę wpakował Johny Heitinga. Na 10 minut przed końcem obudzili się Kanonierzy, najpierw wprowadzony na boisko Eduardo zdobył konaktową bramkę, a już w doliczonym czasie gry cenny punkt uratował Emanuel Adebayor.

Juventus Turyn - FC Barcelona 0:1 Eto'o 81'
Inter Mediolan - Chelsea Londyn 1:1 Ibrahimovic 12' - Drogba 47'
AC Milan - CF Valencia 1:0 Ronaldinho 12' (karny)
FC Liverpool - Manchester United 0:2 Rooney 67', 83'
Arsenal Londyn - Atletico Madryt 2:2 Eduardo 80', Adebayor 91' - Aguero 38', Heitinga 73'