PostWysłany: Pon 11:22, 09 Cze 2008    Temat postu: Nr 128

W tym numerze:
-Podsumowanie 19 kolejki I Ligi PES6
-"11" 19 kolejki I Ligi

Podsumowanie 19 kolejki I Ligi PES6

W dniu wczorajszym odbyły się mecze 19 kolejki I Ligi PES6. Niestety spotkania zakończyły się po zamknięciu wczorajszego wydania naszego dziennika. Dlatego też dopiero dzisiaj przedstawiamy opis poszczególnych spotkań.

AC Milan - Real Madryt 0:2 Eto`o 47`, 84`
Warunki w tym spotkaniu od samego początku dyktowali goście. Milan ograniczył się do kontrataków, jednak piłkarze Realu znakomicie kontrolowali wydarzenia na całym boisku. W pierwszej połowie najlepszą okazję dla Realu zmarnował Pirlo, który strzałem z 15 metrów minimalnie przestrzelił. Drugie 45 minut rozpoczęło się od mocnego uderzenia "Królewskich". Już w 47 minucie pięknym strzałem głową Samuel Eto`o wyprowadził Real na prowadzenie. Milan próbował odrobić straty, ale bardzo niemrawo i nic z tego nie wychodziło. W 84 minucie Real przeprowadził zabójczą kontrę, Raul wyłożył piłkę niepilnowanemu Eto`o i było po meczu. Absolutnie zasłużone zwycięstwo Realu. W zespole Milanu najwyższa notę za to spotkanie otrzymał Nesta, natomiast w drużynie z Madrytu Samuel Eto`o.

Chelsea Londyn - Juventus Turyn 0:0
Mecz po prostu był nudny. Ja osobiście trochę więcej spodziewałem się po postawie "The blues", a tak naprawdę to Juventus prezentował ciekawszy futbol. W 22 minucie Luca Toni pięknym strzałem głową trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi Zlatan Ibrahimović ładnym lobem chciał zaskoczyć Buffona, ale minimalnie przestrzelił. Wynik w sumie sprawiedliwy, żadna z drużyn nie zaprezentowała w tym meczu niczego wielkiego. W Chelsea najlepszym zawodnikiem wybrany został Frank Lampard, natomiast w Juventusie Alessandro Del Piero.

Celtic Glasgow - Arsenal Londyn 0:0
Kolejny bezbramkowy wynik. Jednak w tym meczu działo się znacznie więcej. Już w 11 minucie mogło być 1:0 dla Szkotów. Michael Owen z kilku metrów tafia jednak w słupek. W odpowiedzi Adriano przegrywa pojedynek sam na sam z Van der Sarem. W pierwszej połowie to były najdogodniejsze sytuacje dla obu stron. Drugie 45 minut to znaczna przewaga Celticu. W 57 minucie Ronaldo pięknym strzałem głową minimalnie pudłuje. Dziesięć minut później ponownie Ronaldo strzela minimalnie nad poprzeczką. Arsenal w drugiej połowie nie stworzył sobie 100% sytuacji. Celtic powinien ten mecz wygrać bo był drużyną lepsza i bardziej dojrzalszą na boisku. W Celticu najlepszy był Ronaldo, natomiast w Arsenalu Adriano.

Inter Mediolan - CF Valencia 5:0 Goudjohnsen 5`, 79`, Blanco 50`, 67`, Figo 56`
To co w dniu wczorajszym zrobił Inter z Valencią wmurowało wszystkich. Inter, druzyna, która gra słabo i nierówno, w dniu wczorajszym rozbiła Hiszpanów aż 5:0. Strzelanie rozpoczął w 5 minucie Goudjohnsen, który wykorzystał świetne podanie Figo. Jednak tak naprawdę dopiero w drugiej połowie rozpoczął się nokaut. W 50 minucie Kacper Blanco pakuje piłkę do siatki i jest 2:0. Nie minęło 6 minut, a Luis Figo strzałem z 20 metrów pokonuje Canizaresa po raz trzeci. W 67 minucie ponownie Blanco mija obrońców Valencii jak tyczki i mamy 4:0. Valencia w tym meczu nie oddała celnego strzału. gdy wydawało się, że już więcej bramek nie zobaczymy w 79 minucie ponownie Goudjohnsen po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzela piątą bramkę. Wspaniały mecz, dużo bramek i wielki kryzys w Valencii. Najlepszy w tym meczu w Interze był zdecydowanie weteran Figo. W zespole Valencii żaden piłkarz nie był najlepszy, cały zespół zagrał fatalnie.

FC Barcelona - Bayern Monachium 1:1 Henry 27` - Makaay 83`
Mecz drużyn, które bronią się przed spadkiem. Po tym meczu, ani Barcelona, ani Bayern nie przybliżyły się na pewno do utrzymania. Pierwsze 45 minut należało do Barcelony, która stwarzała sobie dogodne sytuacje. Najlepsza w 27 minucie wykorzystał Thierry Henry i było 1:0 dla Barcelony. W drugiej połowie Bayern ruszył do odrabiania strat. Kluczowym momentem było wprowadzenie Makaaya na boisko, który w 83 minucie rozmontował defensywę Barcelony i strzałem z 15 metrów nie dał szans Danielowi. Wielu obserwatorów, nie ma wątpliwości, że trener Rio popełnia wielki błąd sadzając tego piłkarza na ławce rezerwowych. Remis w tym meczu jest wynikiem sprawiedliwym. W Barcelonie najwyższa notę otrzymał Henry, a w Bayernie Makaay.

Manchester United - FC Liverpool 1:2 J. Cole63` - Robinho 44`, Saha 51`
W ostatnim spotkaniu 19 kolejki kolejnej porażki doznał Manchester United. Liverpool w tym meczu był drużyną zdecydowanie lepszą. Manchester chyba nie wytrzymał trudów długiego sezonu i to się teraz odbija na grze piłkarzy. Już w 15 minucie mogło być 1:0 dla Liverpoolu, jednak w słupek trafił Deco. Pod koniec pierwszych 45 minut, gdy piłkarze myśleli już o gwizdku sędziego, Robinho pięknym strzałem w okienko nie dał szans Borucowi. Od początku drugiej połowy Liverpool ponownie rzucił się do ataku i na efekty nie musieliśmy długo czekać. W 51 minucie Luis Saha strzałem głową podwyższa wynik spotkania na 2:0. MU po stracie tego gola jakby się obudziło i w 63 minucie J. cole strzela kontaktowego gola. To wszystko jednak na co było stać tego wieczora "Czerwone Diabły" które tym meczem straciły już praktycznie szanse na mistrzostwo. W Liverpoolu najlepszym zawodnikiem wybrany został Robinho, a w Manchesterze J. Cole.